Dr Radosław KwiecińskiAbsolwent Wydziału Lekarskiego w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, od wielu lat kardiolog działający na terenie Górnego Śląska, w latach 2014-2020 członek Zespołu Transplantacyjnego w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, zajmujący się zarówno kwalifikacją pacjentów do zabiegu przeszczepienia, jak i prowadzeniem niezwykle trudnych pacjentów po przebytym przeszczepie. Praca w jednym z najlepszych ośrodków kardiologicznych w Polsce, to dla niego okazja do zdobywania doświadczenia w leczeniu pacjentów najcięższych, w tym z niewydolnością serca, wadami zastawkowymi oraz po operacjach kardiochirurgicznych oraz z wszczepionymi systemami wspomagania krążenia tzw „sztuczne komory”.
Posiada również bardzo duże doświadczenie w wykonywaniu badań ECHO (usg serca, ukg) jest posiadaczem licznych certyfikatów z zakresu tych badań, od lat wykonuje je również u pacjentów z ciężkimi wadami zastawkowymi, kwalifikowanymi po operacji, jak i u pacjentów już po zabiegach kardiochirurgicznych. Zajmuje się również kontrolowaniem i programowaniem urządzeń wszczepialnych – rozruszniki, kardiowertery (ICD) oraz resynchronizatory (CRT-D).
Dr Kwieciński jest również współautorem prac naukowych na temat diagnostyki kardiomiopatii przy użyciu rezonansu magnetycznego (przedstawianych na łamach kongresów American College of Cardiology).
Wraz z dr Grzegorzem Kubiakiem tworzył publikacje na temat leczenia pacjentów po przeszczepieniu serca i z niewydolnością serca.
W swojej codziennej pracy szczególnie pasjonuje się leczeniem chorych z niewydolnością serca, obrzękami, dusznościami, oraz pacjentów z zaburzeniami rytmu serca (migotanie przedsionków, częstoskurcze, skurcze dodatkowe), nadciśnieniem tętniczym i chorobą wieńcową (w tym pacjenci po stentach i by-passach). Wykonuje również kwalifikacje kardiologiczne do zabiegów wymiany i plastyki zastawek serca. Swoje doświadczenie medyczne gromadził pracując m.in. w 106 Szpitalu Wojskowym w Gliwicach. Specjalizację z zakresu kardiologii uzyskał w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
 
Prywatnie interesuje się enologią (szeroka pojęta wiedza i nauka o winie) oraz dobroczynnym wpływie na zdrowie substancji zawartych w winie. Docenia zdrowy tryb życia i wyznaje hasło iż „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Społecznik ,pasjonat historii, miłośnik zwierząt.

r.kwiecinski@twojeserce-naszatroska.pl