Konsultacje kardiologiczne przed podróżami, wyjazdami do sanatoriów

Bardzo często pacjenci z chorobami układu krążenia stają przed dylematami związanymi z podróżami, zarówno tymi krajowymi jaki i zagranicznymi.

Czy mogę bezpiecznie polecieć samolotem? Wyjechać w wysokie góry lub spędzać całe dnie na plaży w gorącym klimacie? Czy mogę jeździć na rowerze po polskich lasach? Czy będąc po zawale serca lub operacji kardiochirurgicznej mogę bezpiecznie wyjechać daleko od swojego ośrodka kardiologicznego? Czego unikać, na co zwrócić szczególną uwagę? Jakie dokumenty zabrać na lotnisko, jeśli posiadam rozrusznik serca?

Podobne problemy pojawiają się przed wyjazdami do sanatoriów lub na turnusy rehabilitacyjne. Jakie ćwiczenia mogę bezpiecznie wykonywać? Jakim zabiegom się poddawać?

Jeśli jesteś osobą z problemami z układem krążenia i planujesz wyjazd, bądź rehabilitację, szczególnie tą, nie będącą rehabilitacją kardiologiczną lecz np. rehabilitacją neurologiczną bądź narządu ruchu i zadajesz sobie podobne pytania, zapraszamy Cię serdecznie na konsultację połączoną z kwalifikacją do określonych procedur i ustaleniem ewentualnych przeciwskazanych procedur. Służymi również pomocą w rozważeniu wskazań do ewentualnych szczepień ochronnych przed dalszymi podróżami.