Epidemia COVID-19

W związku z epidemią COVID-19 wprowadziliśmy liczne zmiany w procedurach przyjmowania pacjentów w naszych gabinetach, mające na celu minimalizowanie ryzyka infekcji.

Szczególną wagę przywiązujemy do wyznaczania oddzielnych szlaków komunikacyjnych, dystansu społecznego, częstej dezynfekcji rąk, stosowania masek ochronnych oraz ankiet epidemiologicznych.

Prosimy o przestrzeganie przez Państwa następujących zasad, podczas korzystania z naszych gabinetów:

  • Prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie wizyty. Przyjmowani będą wyłącznie pacjenci umówienie wcześniej. W ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić Państwu możliwość korzystania z pustej poczekalni, bez kontaktu z innymi pacjentami.
  • Prosimy zgłosić się na 5-10 minut przed umówioną godziną wizyty. Poczekalnia będzie już pusta,a dodatkowy czas wykorzystacie Państwo do przygotowania się do wizyty
  • Wejście na teren Przychodni, do Poczekalni, a także do Gabinetu podczas wizyty odbywa się TYLKO w maseczce ochronnej zakrywającej usta i nos. Obowiązkiem pacjenta jest posiadanie odpowiedniej maseczki.
  • Przed wejściem do Gabietu należy zdezynfekować ręce (płyn dezynfekcyjny dostępny jest w Poczekalni przed gabietem) oraz wypełnić ankietę epidemiczną. Wypełnioną ankietę prosimy oddać lekarzowi podczas wizyty.
  • Prosimy o niezgłaszanie się na wizyty pacjentów podejrzewających u siebie infekcję dróg oddechowych, tj. z objawami takimi jak kaszel, katar, gorączka, oraz towarzyszące powyższym trudności z oddychaniem. W takiej sytuacji należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który ustali dalszy plan postępowania, a na pewno nie przychodzić do ośrodków przyjmujących pacjentów bez infekcji, narażając zdrowie innych. W przypadku konieczności konsultacji kardiologicznej u chorego wykazującego powyższe objawy proponujemy teleporadę.

Dziękujemy Państwu za wyrozumiałość i liczymy, że wspólnymi siłami zwalczymy epidemię COVID-19 i za niedługo wrócimy do pełnej normalności. Również w naszym gabinecie…