Ponowne otwarcie gabietów w Sośnicowicach i Pyskowicach

Z ogromną przyjemnością informujemy Państwa o ponownym otwarciu naszych gabinetów po przerwie wynikającej z zaostrzenia zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią COVID-19. Wszystkie gabinety są już otwarte dla pacjentów. Wizyta wymaga wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

Zapisy pod numerem telefonu 728 759 073 (zarówno do Pyskowic jak i Sośnicowic)

Jednak biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiczną w kraju, oraz oficjalne wytyczne GIS zasady obowiązujące podczas przyjmowania przez nas pacjentów muszą nieco się zmienić.

W związku ze stale niepewną sytuacją epidemiczną w naszym kraju wprowadziliśmy zmiany w zasadach wejścia do naszych gabinetów:

  • W Sośnicowicach wejście odbywa się osobnymi drzwiami prowadzącymi do poczekalni Poradni Kardiologicznej (od strony ul Gliwickiej), w celu uniknięcia kontaktu z pacjentami czekającymi w poczekalni Poradni Lekarza Rodzinnego
  • W Pyskowicach w celu wejścia do poczekalni prosimy dzwonić domofonem (wejście bezpośrednio do „starego szpitala”, prosimy nie używać wejścia przez Izbę Przyjęć) ,lub bezpośrednio pod nr tel 796 711 258 (we wtorki) lub
    532 843 636 (w czwartki)

Prosimy o przestrzeganie przez Państwa następujących zasad, podczas korzystania z naszego gabinetu:

  • Prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie wizyty. Przyjmowani będą wyłącznie pacjenci umówienie wcześniej. W ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić Państwu możliwość korzystania z pustej poczekalni, bez kontaktu z innymi pacjentami.
  • Prosimy zgłosić się na 5-10 minut przed umówioną godziną wizyty. Poczekalnia będzie już pusta,a dodatkowy czas wykorzystacie Państwo do przygotowania się do wizyty
  • Wejście na teren Ośrodka Zdrowia, do Poczekalni, a także do Gabinetu podczas wizyty odbywa się TYLKO w maseczce ochronnej zakrywającej usta i nos. Obowiązkiem pacjenta jest posiadanie odpowiedniej maseczki.
  • Przed wejściem do Gabietu należy zdezynfekować ręce (płyn dezynfekcyjny dostępny jest w Poczekalni przed gabietem) oraz wypełnić ankietę epidemiczną. Wypełnioną ankietę prosimy oddać lekarzowi podczas wizyty.
  • Prosimy o niezgłaszanie się na wizyty pacjentów podejrzewających u siebie infekcję dróg oddechowych, tj. z objawami takimi jak kaszel, katar, gorączka, oraz towarzyszące powyższym trudności z oddychaniem. W takiej sytuacji należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który ustali dalszy plan postępowania, a na pewno nie przychodzić do ośrodków przyjmujących pacjentów bez infekcji, narażając zdrowie innych. W przypadku konieczności konsultacji kardiologicznej u chorego wykazującego powyższe objawy proponujemy teleporadę.

Dziękujemy Państwu za wyrozumiałość i liczymy, że wspólnymi siłami zwalczymy epidemię COVID-19 i za niedługo wrócimy do pełnej normalności. Również w naszym gabinecie…